O nas

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

ORGANIZACJA
Miejski Żłobek Dzienny  jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną Miasta Piotrkowa Trybunalskiego prowadzoną w formie jednostki budżetowej.
Organem założycielskim jest Miasto Piotrków Trybunalski. Działalność żłobka finansowana jest z budżetu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Nadzór merytoryczny nad działalnością żłobka pełni  Pełnomocnik Prezydenta Miasta
ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zdrowia i Pomocy Społecznej.
Obszar działania obejmuje teren Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Celem żłobka jest prowadzenie działalności opiekuńczo – wychowawczej i edukacyjnej dla dzieci od 20 tygodnia do lat 3.
Miejski Żłobek Dzienny funkcjonuje od 1988 roku.
Dyrektorem żłobka jest od 2004 r. pani mgr Dorota Kałużniak.

O ŻŁOBKU
Miejski Żłobek Dzienny to jedyna na terenie Piotrkowa Trybunalskiego publiczna, wyspecjalizowana placówka opekuńczo - wychwowacza i edukacyjna gwarantująca profesjonalną opiekę najmłodszym dzieciom z terenu naszego miasta.
Placówka pracuje jedenaście miesięcy w roku. W miesiącu lipcu lub sierpniu żłobek ma miesięczną przerwę urlopową. Dokładny termin przerwy wakacyjnej podany jest w formie ogłoszenia zamieszczonego na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej żłobka.
Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 16:30.
Żłobek nasz mieści się przy ul. Belzackiej 97 E w bliskim sąsiedztwie przedszkola oraz szkoły podstawowej z dala od ruchliwej ulicy. Jest budynkiem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym. Placówka posiada duży ogród.
Na parterze znajdują się pomieszczenia dwóch najstarszych grup dziecięcych (grupy II i III), natomiast na piętrze dwóch najmłodszych grup (grupy 0 i I).
Obiekt jest monitorowany.

ZAPLECZE
Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są duże i słoneczne. Czyste i zadbane.
W naszej placówce prowadzimy cztery grupy dla dzieci. Każda grupa posiada przestronną salę
do zabawy (bawialnię), jadalnię, sypialnię i łazienkę.
Sale wyposażone są w nowe, kolorowe, funkcjonalne meble, materace, kanapy, stoliczki i pufy dostosowane do wzrostu dzieci. W sypialni każde dziecko ma swoje łóżeczko lub kołyskę
i oznaczoną kolorową pościel. W łazienkach umywalki i sedesy przystosowane są do wzrostu dzieci, tak aby dziecko mogło swobodnie z nich korzystać.

Zabawki
Żłobek zapewnia dzieciom nowoczesne zabawki edukacyjne, które spełniają wszystkie atesty bezpieczeństwa i higieny oraz pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci, sprzęt gimnastyczny, jeździki i wiele innych atrakcji. Fachowo dobrane zabawki zapewniają dzieciom wiele godzin wspaniałej, kreatywnej zabawy  oraz wspomagają ich prawidłowy rozwój.

 Kuchnia
Posiadamy własne zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są posiłki dla wszystkich dzieci
z uwzględnieniem zaleceń lekarskich dotyczących żywienia (dieta eliminacyjna).
Zapewniamy dzieciom 4 posiłki: pierwsze śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Posiłki przygotowywane są pod nadzorem etatowego dietetyka. Menu jest dostosowane do potrzeb żywieniowych małych dzieci i odpowiednio zbilansowane. Posiłki dostarczają maluszkom wszystkich potrzebnych składników odżywczych, są smaczne i kolorowe.

Ogród
Nasz budynek stoi z dala od ruchliwej ulicy i posiada piękny ogród pełen zieleni. Odbywa się tam coroczny Piknik Rodzinny.

Wózkownia
Dla Rodziców dostępna jest wózkownia, w której mogą pozostawić wózki i rowerki.

Zajęcia dodatkowe
W żłobku prowadzone są dodatkowe zajęcia rytmiczne.

Pomoc specjalisty
W żłobku pracuje dietetyk, który czuwa nad prawidłowym żywieniem dzieci.
Z porad i pomocy logopedy oraz psychologa można korzystać podczas organizowanych konsultacji i warsztatów. Zadaniem logopedy jest czuwanie nad prawidłowym rozwojem mowy wszystkich dzieci. Psycholog pomaga dzieciom i ich rodzicom w procesie adaptacji w żłobku, dba o rozwój emocjonalny, społeczny i psychomotoryczny.

DZIECI
Miejski Żłobek Dzienny zgodnie z Ustawą z 4 lutego 2011 r. o opiece na dziećmi w wieku do lat 3 sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat .
Żłobek zapewnia opiekę 100 dzieciom, które przebywają w czterech grupach rozwojowych według ich zbliżonego wieku oraz rozwoju psychofizycznego. Ilość dzieci w grupach dostosowana jest do obowiązujących przepisów.
Grupa O – niemowlęta
Grupa I – dzieci ok. 1 roku życia
Grupa II – dzieci ok. 2 roku życia
Grupa III – dzieci ok. 3 roku życia
Dziecko może przebywać w żłobku do 10 godzin w ciągu dnia.